Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

  Naše rodina již dlouhou dobu žije s teriéry. První z nich byla velšteriérka Cora z Janíkova sedla, která odchovala tři vrhy štěňat, tu následovala foxteriérka Iris, kterou jsme si přivedli z útulku a nesmím zapomenout na naši první stafordku Peggy, které jsme říkali Gina.

 

  Nyní máme americkou stafordšírskou teriérku Bonie /Evening Star Ironmen´s/, její dceru Auru Freud Star a labradorku Chitu.

 

  První americká stafordšírská teriérka se k nám přistěhovala roku 1995 a jmenovala se Peggy /28. 2. 1994/. Bezpapírová fena, která přišla do naší domácnosti jako 14 – ti měsíční. Peggy byla psem s vynikající povahou a také po pracovní stránce byla skvělá. ObrazekSpolečně jsme složili zkoušky ZM a připravovali jsme se na canisterapeutické zkoušky, ke kterým měla díky své lásce a důvěře k lidem a mateřskému přístupu ke všem zvířatům skvělé předpoklady. Na zkoušky již, bohužel, nedošlo, protože 25. 3. 2002 podlehla následkům autonehody. V roce  1997 přivedla na svět 9 štěňátek – 5 pejsků a 4 fenečky, což byl již 4. vrh štěňat v naší domácnosti, ale 1. vrh stafordů.

  Druhou naší fenkou AST se krátce po Peggyině smrti stala Evening Star přivezená ze Slovenské chovatelské stanice Ironmen´s, které doma říkáme Bonie. No a naším třetím stafordím přírůstkem je její dcera Aura Freud Star.

  Nejdůležitější vlastností našich psů, na kterou klademe důraz je láska k lidem. Protože naši psi jsou chováni jako členové rodiny je u nich důležitá snášenlivost k ostatním zvířatům, která se v domácnosti vyskytují a předevšim k ostatním psům. U všech svých psů kladu důraz na bezproblémovou povahu a pracovní uplatnění.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Historie