Jdi na obsah Jdi na menu
 


Canisterapie

Je zjednodušeně řečeno - léčení pomocí psů.

 

S canisterapií jsem vlastně začala z trucu. Chtěla jsem všem ukázat, že stafordi nejsou zlí bojoví psi, jak je média prezentují, ale že jsou přátelští, něžní a milují lidi.

 

S Bonie, Chitou i Aurou patříme pod Canisterapeutické sdružení Jižní Moravy. S Bonie jsme zkoušky skládali ve 14-ti měsících. Tehdy to ještě šlo. /Nyní je věková hranice psů 18 měsíců./

 

S návštěvami začínala v domově pro seniory v Příboře.Obrazek Tady jsme začali chodit, když bylo Bonie 16 měsíců. Zprvu se na nás sestry dívaly, co jako tam chceme s „bojovým“ psem. Ale Boninka si je hned získala a stala se tamním maskotem. Dělala jsem si legraci, že kdyby mohla jít přes město sama, tak mě na canis skoro nepotřebuje. Přesně věděla, na které pokoje chodíme, a když jsem se někdy s „babičkami“ zapovídala, šla sama napřed.

 

Nyní pracujeme již několik let v Domově pro seniory Korýtko v Ostravě.

 

Asi za 3 měsíce po „nástupu do práce“ jsme si přibraly i návštěvy v dětském centru v Kopřivnici. Tady se Bonie střídala s Chitou a  Aurou. V centru byla Obrazekcanisterapie rozdělena do dvou částí. Jednou je skupinová terapie zaměřená na  seznámení se psy, rozvoj jemné a hrubé motoriky, logopedii. Tato část je pro psa jednodušší. Děti jej krmí, češou, hladí, chodí s ním na vodítku a dávají mu povely. Děláme závody dětí se psem, apod. 

 

   

 

 
Druhou částí je individuální polohování, kdy musí pejsek vydržet asi 20 – 30 minut ležet a dítě na něj různě pokládáme podle toho co je třeba prohřát, protáhnout nebo procvičit. Tato část je pro pejska mnohem náročnější, ačkoli se to na první pohled nemusí zdát. Bonie se projevila jako skvělý „polohovací“ pes. Obrazek

 

 

 

   

 

 

 

Kromě těchto aktivit jezdí naši psi na reedukační pobyty a letní tábory pro děti, kde jsou příjemným zpestřením a silným motivačním prvkem.

 

Jsme pyšní na to, že máme již druhou generaci stafordů, kteří mají canisterapeutuické zkoušky a pracují jak se seniory tak i s dětmi.

 

 

Rodinná canisterapie

 

V čtvrtek 5. 8. nás se svou paničkou navštívila malá Bonninka. Přijely navštívit smečku a hlavně podívat se na průběh canisterapie. Malinká se připravuje na dráhu canisterapeutického psa, tak chtěla panička vidět, jak canis probíhá.

S maminkou Aurou nejpve řádily na zahradě a potom jely pracovat do domova pro seniory. Obě byly moc šikovné :-).

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Canisterapie