Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivity

  Protože staforti patří mezi aktivní psy, kteří z duše nesnášejí nudu, jsme nuceni i my k permanentní činnosti. Nyní, když jsou naše holky již v seniorském věku, museli jsme trochu ubrat, ale i tak Bonie ve svých 14 letech bez problémů ujde i 4 km a Aura ta snad nestárne. Na tu stále, i v jejích 9 letech, platí režim mladého psa.

  Dlouhé procházky, na kterých se stále něco děje, jsou každodenní samozřejmostí. Je – li třeba příliš aktivní psy unavit více, vezmu kolo a jedeme na projížďku. Po 10 -15 km v rychlejším tempu dají holky na chvíli pokoj :-).

 Kynologické cvičiště - na cvičišti procvičujeme základní poslušnost. S Aurou máme složenou zkoušku ZZO.

 Obrazek Stafordi obecně, a naše holky nejsou žádnou vyjímkou, jsou výborní stopaři. Stopování je vyloženě baví, hlavně, když je na konci pořádná odměna a podle toho jim to také jde. Vyčmuchají všechno.

  Ale nejoblíbenější částí výcviku je obrana. Dlouho jsem zvažovala, jestli mám s canisterapeutickými psy cvičit obranu. Potom jsem to s Bonie a následně i s Chitou vyzkoušela a zjistila, že s tím nebude žádný problém. Je – li obrana dobře cvičena, a u nás na cvičišti tomu tak je, berou ji psi jako skvělou zábavu. A když figurant sundá rukáv, není problém, aby se s ním šly holky pomazlit. Kořistí je prostě rukáv.

 

Agility – dnes již známý a mezi pejskaři oblíbený parkur pro psy navštěvujeme i my. Holky mají agility moc rády, protože zde mají možnost se před tréninkem vyběhat a vyhrát si s ostatními psy a navíc je skákání přes překážky baví.

 

 
 

Náhledy fotografií ze složky Kynologické cvičiště